معرفی بازی Ghost Writer

 

یکی از بازی هایی که اخیرا در کیک استارتر برای عرضه معرفی شده است، بازی Ghost Writer است و قرار است به زودی روانه بازار شود. این بازی برای 4 الی 8 نفر طراحی شده و در طول بازی سعی می کنیم با حدس زدن یک رمز مشترک امتیاز گیری کنیم.

در بازی Ghost Writer بازیکنان در نقش مدیوم هایی هستند که با یکدیگر برای ارتباط با دنیای ماورا رقابت می کنند و سعی می کنند که کلمه سری را حدس زده و قدرت خود را به رخ دیگران بکشند.

 

جعبه بازی ghost writer

 

روش انجام بازی Ghost Writer

در ابتدای بازی بازیکنان به دو تیم خورشید و ماه تقسیم شده و در هر تیم یک نفر نقش روح و مابقی نقش مدیوم ها را بر عهده می گیرند. در دست مدیوم های هر تیم 7 کارت سوال مشترک قرار دارد. در دست روح نیز 5 کارت که شامل کلمه سری که معمولا یک شی است، قرار دارد. روح پس از انتخاب یکی از این کلمات بازی را آغاز می کند. در هر دور مدیوم ها 2 سوال را به روح می دهند. سوالاتی که در دست مدیوم ها است، به شکل زیر هستند:

  • چه رنگی از بقیه غالب تر است؟
  • چه کاراکتر غیر واقعی این شی را دارد یا استفاده می کند؟
  • اگر این شی یک دستگاه موسیقی بود، چه بود؟

روح یکی از سوال ها را می سوزاند و به یکی از آن ها پاسخ می دهد. پاسخ دادن به سوال به این صورت است که حرف ها باید به صورت جداگانه نوشته شود. یعنی مثلا اگر جواب کلمه “گیتار” باشد، اول حرف “گ” نوشته شده و کمی صبر می شود. سپس حرف “ی” نوشته شده و مجددا صبر می شود. این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که مدیوم ها کلمه را فهمیده و از روح بخواهند که دیگر به نوشتن ادامه ندهد که اطلاعات برای تیم حریف بیشتر از این فاش نشود.

علاوه بر سوال پرسیدن، می توان کلمه مورد نظر را حدس زد. برای حدس زدن کلمه سری هم، کلمه به صورت حرف به حرف نوشته می شود. اگر حرفی از کلمه اشتباه نوشته شود، روح شما را متوقف می کند. اگر کلمه شما درست باشد و تا انتها حروف را درست بنویسید، برنده بازی خواهید بود.

 

بازی Ghost Writer به زودی عرضه خواهد شد و شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این بازی را در سایت BGG مطالعه نمایید. این بازی شباهاتی به بازی Decrypto و کدتو دارد و اگر از این سبک از بازی ها خوشتان می آید، احتمالا بازی Ghost Writer هم خوشتان خواهد آمد.

برای خواندن بقیه پست های اخبار بازی نوین به اینجا مراجعه نمایید.

 

داود سامانی

از اون موقعی که یادم میاد بازی کردن رو دوست داشتم. البته بیشتر ویدیو گیم. از میکرو به بعد همه نسل ها رو تجربه کردم و بیشترین زمان تفریحم رو به بازی گذروندم تا با بردگیم آشنا شدم. حالا هم قراره تا جایی که می تونم شما رو بیارم توی دنیای خودم. دنیای بدون مرز بازی های رومیزی!!!

مطلب پیشنهادی

عرضه-بازی-lost-cities-roll-and-write

عرضه بازی Lost Cities: Roll and Write

راینر کنیتزیا مجددا با استفاده از بازی محبوب Lost Cities دست به طراحی یک بازی جدید کرد. بازی Lost Cities: Roll And Write جدیدترین بازی خانواده Lost Cities است که به زودی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *