عرضه بازی Lost Cities: Roll and Write

 

راینر کنیتزیا مجددا با استفاده از بازی محبوب Lost Cities دست به طراحی یک بازی جدید کرد.

بازی lost cities: roll and write

در بازی Lost Cities: Roll and Write هر بازیکن یک صفحه اختصاصی امتیاز گیری دارد. در هر صفحه 8 ستون قرار دارد:

  • 6 ستون برای ماجراجویی ها به رنگ های قرمز، بنفش، نارنجی، زرد، سبز و آبی
  • 1 ستون عتیقه جات
  • 1 ستون تاس ها

روش انجام بازی Lost Cities: Roll and Write

در هر نوبت بازیکنی که نوبت وی است، 6 تاس بازی را می ریزد. 3 تاس شش وجهی رنگی و 3 تاس ده وجهی که اعداد 0 الی 10 را دارد. سپس یکی از تاس های رنگی و یکی از تاس های ده وجهی را انتخاب می کند. سپس عدد و رنگ مربوطه را بر روی صفحه شخصی خود علامت می زند.

اگر شما عدد 0 را انتخاب کرده و بر روی رنگ مورد نظر هنوز علامتی نزده باشید، می توانید علامت “دو برابر کننده” را در پایین آن ستون علامت بزنید.

اگر عدد غیر صفر انتخاب کنید، آن عدد را بر روی پایین ترین قسمت آن ستون یادداشت می کنید. اگر قبلا عددی در این ستون نوشته باشید، فقط می توانید اعداد برابر یا بیشتر از عدد قبلی را بر روی آن داشته باشید.

سپس بازیکنان دیگر از تاس های باقی مانده استفاده کرده و یک عدد و یک رنگ را انتخاب کرده و به ماجرجویی خود (صفحه شخصی خود) اضافه می کنند.

صفحه بازی lost cities roll and write

اگر عددی را بر روی قسمت پیکان یک ستون قرار دهید، می توانید آن عدد را بر روی رنگ دیگری نیز یادداشت کنید و از قابلیت Accelerate کردن استفاده کنید. اگر عددی را بر روی قسمت عتیقه جات بنویسید، می توانید آن قسمت را خط بزنید.

همچنین امکان استفاده نکردن از تاس ها نیز وجود دارد که در این صورت آن تاس را بر روی ستون تاس های صفحه خود خط می زنید.

اولین بازیکنی که بتواند هفتمین عدد را بر روی یکی از 8 ستون خود بنویسد، 20 امتیاز اضافه دریافت می کند. در صورتی که برای نهمین بار تاسی را انتخاب نکنید، اصطلاحا Exhausted می شوید ولی می توانید به بازی ادامه دهید. به محض اینکه همه بازیکنان Exhausted شوند یا همه 8 ستون به انتها برسد، بازی به اتمام خواهد رسید. سپس بازیکنان به ازای تمام اعدادی که در ستون های خود نوشته اند، امتیاز می گیرند. بازیکنی با بیشترین امتیاز برنده بازی خواهد شد.

 

درباره بازی Lost Cities: Roll and Write

این بازی در واقع چهارمین بازی از سری Lost Cities محسوب می شود و این بار به جای استراتژی و مزایده، شانس و نوشتن مکانیزم اصلی بازی است. این بازی که برای 2 الی 4 نفر طراحی شده ماه جاری در کشور آلمان و در ماه می در آمریکای شمالی عرضه خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این بازی، می توانید به سایت BGG مراجعه نمایید.

از سری بازی های Lost Cities قبلا نسخه Rivals تولید شده بود که می توانید این بازی را از فروشگاه بازی نوین تهیه کنید.

 

داود سامانی

از اون موقعی که یادم میاد بازی کردن رو دوست داشتم. البته بیشتر ویدیو گیم. از میکرو به بعد همه نسل ها رو تجربه کردم و بیشترین زمان تفریحم رو به بازی گذروندم تا با بردگیم آشنا شدم. حالا هم قراره تا جایی که می تونم شما رو بیارم توی دنیای خودم. دنیای بدون مرز بازی های رومیزی!!!

مطلب پیشنهادی

معرفی بازی ghost writer

معرفی بازی Ghost Writer

در این پست بازی Ghost Writer معرفی شده و در مورد روش انجام بازی و زمان عرضه آن توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *