نسخه تاس دار بازی LAMA

اگر با بازی Lama آشنایی دارید، بازی LAMA Dice برای شما آشنا خواهد بود. قسمت های اصلی مکانیزم های بازی Reiner Knizia مانند قبل است و تفاوتی با نسخه های دیگر ندارد و با اضافه شدن تاس به بازی امکان انجام بازی با گروه های مختلفی فراهم شده است.

در بازی LAMA Dice با ریختن تاس های مناسب می توانید از شر عدد های اضافه خود راحت شوید ولی باید به موقع از عقب بکشید تا امتیازهای منفی را جمع نکنید. اگر بتوانید تاس ها را طوری بریزید که LAMA بر روی تمام وجه های تاس بیاید، می توانید از شر امتیازات منفی خلاص شوید.

روش انجام بازی LAMA Dice به این صورت است که بازی از تعدادی راند تشکیل می شود. در ابتدای هر راند تعداد 7 کارت به سمت عدد آن ها رو می شود که اعدادی بین 1 الی 6 را دارد. هر بازیکن هم 6 کارت از دسته کارت ها دریافت می کند. در هر دور از بازی شما می توانید تاس های بازی را بریزید یا پاس بدهید. اگر تاس های بازی را بریزید، اتفاقات زیر می افتد:

  • اگر یک یا چند تاس شما با کارت های رو شده مطابقت داشته باشد، شما می توانید آن کارت ها را حذف کنید.
  • اگر هر 3 تاس لاما را نشان دهد می توانید یکی از توکن های امتیاز را از جلوی خود حذف کنید.
  • اگر تاس های ریخته شده با هیچکدام از کارت های رو شده خودتان مطابقت نداشته باشد، شما باید یکی از کارت های رو شده در مرکز زمین را به دست خود اضافه کنید.
  • اگر تاس های ریخته شده با هیچکدام از کارت های رو شده خودتان و کارت های مرکز زمین مطابقت نداشته باشد، شما باید تمام کارت های رو شده در مرکز زمین را به دست خود اضافه کنید.

اگر شما تصمیم بگیرید که در این دور تاس نریزید، تا زمانی که بقیه بازیکن ها در حال تاس ریختن باشند، منتظر می مانید و تاس ریختن بازیکن ها زمانی به اتمام می رسد که کارتی در مرکز زمین باقی نمانده باشد یا همگی پاس داده باشند.

سپس بازیکنان امتیازات خود را می شمارند. هر کارت لاما معادل 10 امتیاز و مابقی کارت ها هر کدام به اندازه عددی که بر روی آن است به شما امتیاز می دهد. به محض اینکه بازیکنی به 40 امتیاز برسد، در پایان آن راند بازی به اتمام می رسد و بازیکنی با کمترین امتیاز جمع شده برنده بازی خواهد بود.

بازی LAMA Dice در 3 ماهه اول سال 2021 عرضه خواهد شد. برای تهیه بقیه بازی های این طراح به اینجا مراجعه نمایید.

داود سامانی

از اون موقعی که یادم میاد بازی کردن رو دوست داشتم. البته بیشتر ویدیو گیم. از میکرو به بعد همه نسل ها رو تجربه کردم و بیشترین زمان تفریحم رو به بازی گذروندم تا با بردگیم آشنا شدم. حالا هم قراره تا جایی که می تونم شما رو بیارم توی دنیای خودم. دنیای بدون مرز بازی های رومیزی!!!

 

مطلب پیشنهادی

معرفی بازی ghost writer

معرفی بازی Ghost Writer

در این پست بازی Ghost Writer معرفی شده و در مورد روش انجام بازی و زمان عرضه آن توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *