گپ تایم؛ بازی Codenames Pictures

در سری ویدیو های گپ تایم به همراه دوستان بازی نوینی مون، بازی ها رو معرفی و نقد می کنیم. سعی می کنیم یک نمونه کوچک از گیم پلی بازی هم به نمایش بگذاریم تا بتوانید با حال و هوای بازی مورد نظر بیشتر آشنا شوید. این سری ویدیو ها بیشتر گفتگو محور هستند و سعی می کنیم علاوه بر مجریان همیشگی از افراد دیگری که در مورد بردگیم ها و بازی های رومیزی صاحب نظر هستند هم دعوت کنیم تا به جمع مان بپیوندند.

گپ-تایم-بازی-codenames-pictures

در اولین ویدیو از سری گپ تایم به سراغ بازی Codenames Pictures معروف رفتیم و می خواهیم از ریشه با این بازی محبوب آشنا شویم. اسپانسر این ویدیو گروه بازیانه است که بهمن سال 97 این بازی در داخل ایران با قیمتی بسیار مناسب نسبت به نسخه خارجی تولید کرده است.

 

معرفی بازی

در بازی Codenames Pictures 2 گروه از بازیکنان برای پیدا کردن کارت های تصاویر خود بر اساس یک کارت نقشه تلاش می کنند. از هر گروه یک بازیکن به عنوان رهبر انتخاب شده و به کارت نقشه نگاه می کند و موقعیت کارت هر گروه را می بیند. حال رهبر هر گروه باید با استفاده از یک کلمه و یک عدد به هم تیمی های خود اسم رمزی بدهد تا آن ها را به سمت کارت یا کارت های درست هدایت کند. مثلا ” گربه:3 ” یعنی 3 کارت از بازی که به گربه یا مضامین گربه ارتباط دارد. تیمی برنده خواهد شد که زودتر تمامی کارت های خود را پیدا کند.

بازی Codenames Pictures در سبک دورهمی شباهاتی به بازی Dixit دارد ولی کارت ها انتزاعی و بعضا دارای چندین المان مختلف می تواند باعث شود هر گروه سنی با هر سلیقه و علایقی به یکدیگر نزدیک شوند و بتوانند این بازی را تجربه کنند.

 

گپ تایم؛ بازی Codenames Pictures

دانلود از آپارات

 

 

مطلب پیشنهادی

روش انجام بازی beasty bar 3

ویدیو روش انجام بازی کافه حیوانات 3

در این ویدیو روش انجام بازی کافه حیوانات 3 یا Beasty Bar 3 به شما آموزش داده شده است. اگر با بازی های دیگر این سری آشنایی دارید، می توانید فقط قسمت معرفی حیوانات را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *