ارزانترین ایالت آمریکا برای تحصیل

ارزانترین ایالت آمریکا برای تحصیل

یافتن مدرک کارشناسی آمریکایی به عوامل مختلفی از جمله محل دانشگاه، نوع برنامه تحصیلی، و میزان کمک های دولتی و سایر موارد بستگی دارد.

در اینجا مروری بر برخی از ارزان ترین ایالت آمریکا برای تحصیل است که می توانید برای تصمیم گیری در مورد آنها مطالعه کنید:

1. ویسکانسین

این ایالت دارای دانشگاه های عالی مانند دانشگاه ویسکانسین و دانشگاه میلواکی است و هزینه تحصیل در آنجا نسبتاً ارزان است.

2. فلوریدا

این ایالت خانه دانشگاه های برتر مانند دانشگاه فلوریدا و دانشگاه میامی است. این شامل برنامه های کمک مالی دولتی و تخفیف شهریه می شود. این باعث می شود شهریه نسبتاً مقرون به صرفه باشد.

3. نیومکزیکو

این ایالت دارای دانشگاه های عالی مانند دانشگاه نیومکزیکو و دانشگاه ایالتی نیومکزیکو است و هزینه تحصیل در آنجا به دلیل برنامه های کمک هزینه دولتی نسبتا پایین است.

4. کارولینای شمالی

این ایالت دارای دانشگاه های عالی مانند دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه دوک است و هزینه تحصیل در آنجا به دلیل در دسترس بودن برنامه های حمایتی دولتی پایین است.

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در هر کشور به برنامه تحصیلی، دانشگاه و شرایط فردی هر دانشجوی مشغول به تحصیل در آن کشور بستگی دارد. بهتر است قبل از تصمیم گیری با مشاوران تحصیلی و دانشگاه ها تماس بگیرید.

هزینه های زندگی در ارزانترین ایالات آمریکا

هزینه زندگی در ایالت های مختلف آمریکا بسیار متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند شهر، نوع مسکن، شغل و … بستگی دارد. اما به طور کلی ایالت های کم هزینه زندگی را می توان به صورت زیر بیان کرد.

1. میسوری

هزینه زندگی در این کشور کمتر از میانگین ملی است و قیمت مسکن، غذا و آب و برق عموما پایین تر است.

2. آرکانزاس

هزینه زندگی در این کشور نیز کمتر از میانگین کشوری است و مسکن، غذا، دارو و خدمات عمومی ارزان است.

3. آلاباما

هزینه زندگی در آلاسکا نیز کمتر از میانگین ملی است و قیمت مسکن، غذا، دارو و خدمات عمومی نیز کمتر است.

4. کنتاکی

هزینه زندگی در این منطقه بسیار کمتر از سایر نقاط کشور است و قیمت مسکن، غذا و مایحتاج اولیه اغلب پایین است.

لازم به ذکر است که این مقایسه بر اساس میانگین هزینه زندگی در این کشورها انجام شده است و ممکن است هزینه سرانه با میانگین متفاوت باشد. بنابراین، قبل از تصمیم گیری برای زندگی در یکی از ایالت ها، بهتر است درآمد شخصی خود را با میانگین ایالتی مقایسه کنید.

بورسیه های تحصیلی در ارزانترین ایالت های آمریکا

هزینه های تحصیل در ایالت های مختلف آمریکا متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند دانشگاه، گروه تحصیلی، سوابق تحصیلی، پول و غیره بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که در ایالت های آمریکا بورسیه هایی وجود دارد که ارزان هستند که برخی از آنها عبارتند از:

1. ویسکانسین

دانشگاه ویسکانسین بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. این بورسیه ها شامل بورسیه های دولتی و بورسیه های خصوصی است.

2. فلوریدا

دانشگاه فلوریدا از طریق برنامه هایی مانند بورسیه تحصیلی آینده روشن فلوریدا و کمک هزینه دانشجویی فلوریدا به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد.

3. نیومکزیکو

دانشگاه نیومکزیکو به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. این کمک ها شامل کمک های بلاعوض دولتی و خصوصی است.

4. کارولینای شمالی

دانشگاه کارولینای شمالی از طریق برنامه هایی مانند کمک هزینه های مبتنی بر نیاز UNC و بورسیه های تحصیلی UNC به دانشجویان بورسیه می دهد.

لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در هر دانشگاه و کشوری ممکن است متفاوت باشد و باید به صورت جداگانه بررسی شود. برخی از دانشگاه ها نیز از طریق کارآموزی و برنامه های کاری با حقوق به دانشجویان کمک می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

https://malekpourmie.net/

 

برنامه های تحصیلی این دانشگاه ها

برنامه های تحصیلی در ایالات ارزان در ایالات متحده می تواند به دانشجویان کمک کند تا هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند برنامه های آموزشی در ارزان ترین ایالت های ایالات متحده شامل موارد زیر است:

1. یک کالج محلی در ایالت کالیفرنیا

کالج اجتماعی کالیفرنیا به عنوان یک گزینه ارزان و مقرون به صرفه برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه هستند، شناخته می شود. شهریه در این کالج ها معمولا کمتر از دانشگاه های بزرگتر است و برخی از آنها برنامه های مدرک تخصصی دارند که به دانشجویان اجازه می دهد مدرک دو ساله دریافت کنند.

2. دانشگاه های ایالتی در ایالت تگزاس

دانشگاه های دولتی در ایالت تگزاس به عنوان یکی از ارزان ترین گزینه ها برای تحصیل در بین دانشگاه های بزرگ ایالات متحده شناخته می شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها کمتر از میانگین کشوری است.

3. دانشگاه های ایالتی فلوریدا

دانشگاه ایالتی فلوریدا به عنوان یکی از ارزان ترین گزینه ها برای تحصیل در ایالات متحده شناخته می شود. شهریه این دانشگاه ها کمتر از میانگین کشوری است و برخی از آنها برنامه های ویژه ای دارند که به دانشجویان کمک می کند تا هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند.

4. دانشگاه های ایالتی ویسکانسین

دانشگاه های ایالتی در ویسکانسین به عنوان یکی از ارزان ترین گزینه ها برای تحصیل در ایالات متحده شناخته می شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها کمتر از میانگین کشوری است و برخی از دانشگاه ها برنامه های تحصیلی خاصی برای کمک به دانشجویان برای کاهش هزینه های تحصیلی دارند.

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل ممکن است بسته به دانشگاه و ایالت متفاوت باشد و باید مستقلاً تحقیق شود. همچنین می توانید به مقالات آزمون SAT آمریکا نیز مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

درباره ی مدیر سایت

مطلب پیشنهادی

راحت‌ترین روش چت و مکالمه در بازی های آنلاین

در دنیای پر هیجان گیمینگ، ارتباطات سریع و بی‌نقص بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *