قدم به قدم در انتخاب بازی های رومیزی – بخش سوم

در بخش دوم، بازی های رومیزی را معرفی کردیم که می توانند شروع خوبی برای ورود به دنیای بازی های استراتژی باشند. در آینده حتما کمی دقیق تر بازی های استراتژی را بررسی می کنیم. برای خواندن بخش های قبلی می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

بخش اول – قدم به قدم در انتخاب بازی های رومیزی

بخش دوم – قدم به قدم در انتخاب بازی های رومیزی

 

بازی های رومیزی برای مهمانی ها یا دورهمی های دوستانه شما با طعم خنده و شادی

بازی هایی که الان قصد معرفی آن ها را داریم، خیلی سریع یاد گرفته می شوند، به شدت تعاملی هستند و برای گروه هایی با تعداد بالا طراحی شده اند. خیلی راحت در جمع هایی که افراد نا آشنا وجود دارند قابل بازی هستند و جمع های خانوادگی هم می توانند از آن لذت ببرند. خیلی از بازی ها می توانند در مهمانی ها استفاده شوند ولی ما بازی هایی را هدف قرار داده ایم که حداقل 5 نفر بتوانند به هدف اصلی ما یعنی سرگرمی برسند.

 

معرفی بازی dixit

بازی رومیزی Dixit

بازی Dixit نوعی داستان گویی از کارت هاست. در نوبت هر بازیکن، شخص کارتی را انتخاب کرده و داستانی در مورد آن می گوید. داستان می تواند شامل یک جمله، ضرب المثل، کلمه و حتی یک صدا باشد. بازیکن های دیگر نیز کارتی که با داستان بیان شده مطابقت بیشتری دارد را انتخاب کرده و تمامی کارت ها بعد از بر خوردن بر روی زمین قرار داده می شود. بازیکنان در این مرحله باید کارت اصلی را از بین همه کارت ها مشخص کرده و رای بدهند. امتیازات داده شده به بازیکن ها بر اساس انتخاب کارت صحیح یا انتخاب کارت دیگران است. اگر حداقل یک نفر بتواند کارت شخص داستان گو را پیدا کند، آن شخص و داستان گو امتیاز می گیرند. در نهایت کسی در بازی Dixit برنده است که زودتر از بقیه به امتیاز 30 برسد.

خرید بازی dixit

بازی Dixit یک بازی بسیار خاص است که انجام آن هم در جمع های خانوادگی و هم مهمانی می تواند لذت بخش باشد. فقط چند دقیقه برای یادگیری قوانین زمان نیاز دارد و فشار کمتری نسبت به بازی های مشابه خود مثل Mysterium به شما وارد می کند. همینطور استراتژی در بازی Dixit وجود دارد و با کمی خلاقیت می توان امتیازات زیادی به دست آورد. نقاشی روی کارت ها به شدت زیباست و در بازی ما که چند جوان حضور داشتند، بیشتر کارت ها و نقاشی های زیبای Dixit تبدیل به استوری هایی در اینستاگرام آن ها شدند. 7 بسته توسعه برای این بازی طراحی شده است که کارت های بسیار خوبی را به بازی اضافه کرده است و بازی را به یک عنوان ابدی برای کتابخانه شما تبدیل خواهد کرد. بازی Dixit در سال 2010 برنده Spiel Des Jahres شده است.

 

معرفی بازی codenames pictures

بازی رومیزی Codenames

بازی Codenames بازی حدس کلمات و عکس هاست که بازیکنان را به دو تیم تقسیم می کند. از هر تیم یک نفر به عنوان Spy Master با استفاده از یک کلمه و یک عدد، بازیکنان تیم خود را به سمت کارت هایی که بر روی زمین قرار داده است، راهنمایی می کند. بازیکنان در بازی Codenames هنگام انتخاب باید حواس خود را جمع کنند که اشتباها کارت های تیم حریف، شهروندان یا کارت قاتل را انتخاب نکنند. Spy Master ها در بازی Codenames کارتی را در اختیار دارند که کارت های بر روی زمین را به دو قسمت قرمز و آبی تقسیم می کند و به آن ها نشان می دهد که کدام کارت ها را باید به هم تیمی های خود معرفی کنند. اولین تیمی که بتواند تمامی کارت های تیم خود را پیدا کند، برنده می شود.

خرید بازی codenames pictures

مانند بازی Dixit در بازی Codenames هم زمان بسیار کمی نیاز است که قوانین بازی را متوجه شوید و و تعامل با هم تیمی های خود و کسی که Spy Master است، برای بردن نیاز است. ما این بازی را با گروه های بسیار زیادی انجام دادیم و نتیجه همه گروه ها از انجام بازی یک جمله است: به شدت جذاب! . هر چه قدر که در بازی پیش می روید، بیشتر خطر می کنید و سعی می کنید که در هر نوبت کارت های بیشتری حدس بزنید که نشان دهنده عمیق شدن در بازی Codenames است. در قوانین بازی Codenames حالت دو نفره و سه نفره نیز پیش بینی شده است و حتی می توان با گروه های بزرگتر از 8 نفر نیز این بازی را انجام داد. بازی Codenames دارای دو نسخه دیگر با نام Pictures و Duet است که پایه همه بازی ها یکی است ولی در نسخه Codenames Pictures به جای کلمات، عکس وجود دارد و امکان انجام بازی را فارغ از زبان بومی هر کشوری ممکن می سازد.

برای خواندن معرفی و روش انجام بازی Codenames Pictures به اینجابروید.

 

معرفی بازی resistance

بازی رومیزی Resistance

بازی Resistance یکی از بازی های سبک استنتاج است که در آن بازیکنان به دو گروه Resistance و Spy تقسیم می شوند. در ابتدای بازی، بسته به تعداد بازیکنان کارت های جاسوس و مقاومت بر خورده و بین بازیکنان تقسیم می شود. بعد از اینکه هر بازیکن نقش خود را فهمید، همه بازیکن ها چشم های خود را بسته و جاسوس ها چشم هایشان را باز می کنند. بعد از اینکه جاسوس ها همدیگر را شناختند، روند بازی اغاز می شود. بازی در 5 راند روایت می شود و در هر راند گروهی از بازیکنان باید ماموریتی را انجام دهند. جاسوسان باید بقیه بازیکنان را قانع کنند که در داخل گروه جای بگیرند و بقیه بازیکنان نیز باید حواسشان باشد که جاسوسی در گروه قرار نگیرد. اگر حتی یک جاسوس در داخل گروه قرار گیرد، آن راند به نفع جاسوس ها به اتمام می رسد. در نهایت هر تیمی که 3 راند را ببرد، برنده نهایی بازی خواهد بود.

خرید بازی resistance

بازی Resistance یکی از محبوب ترین بازی هایی است که انجام داده ام. ترکیبی از استنتاج و هیجان. اگر بخواهم در یک جمله بگویم که Resistance چگونه بازی است، می گویم ” بازی مافیایی که در آن هیچ کسی حذف نمی شود. ” بله اگر در بازی رومیزی Resistance جاسوس بودن شما لو برود، هنوز می توانید به بازی ادامه دهید. قطعا شما در گروه جایی نخواهید داشت ولی رای شما شمارده می شود. بازی رومیزی Resistance دارای 2 نسخه اصلی است که نسخه اول بدون هیچ پیشوندی در سال 2009 عرضه شده و نسخه بعدی آن با نام Resistance: Avalon در سال 2012 عرضه شد. در بازی Resistance: Avalon دو تیم نیروهای خیر و نیروهای شر وجود دارند و خط زمانی آن در زمان پادشاه آرتور است. بر خلاف نسخه اصلی Resistance که بازیکنان هیچ توانایی ویژه ای ندارند، در این نسخه هر یک از بازیکنان توانایی ویژه ای هم دارند. مثلا مرلین که همه نیروهای شر را می شناسد یا پرسیوال که می تواند خود را به جای مرلین بزند. همچنین برای بازی Resistance سه بسته الحاقی نیز وجود دارد که لذت بازی را صد چندان می کند. از معدود بازی هایی است که تجربه آن با هر گروهی امکان پذیر و لذت بخش است و جز جدایی ناپذیری از کلکسیون هر کسی خواهد شد که به بازی های رومیزی علاقه دارد. رتبه بسیار بالای این بازی در میان بازی های بسیار با جزییات تر، گواهی بر این ادعا است.

برای خواندن معرفی و روش انجام بازی Resistance به اینجا بروید.

 

بخش سوم مقاله ” قدم به قدم در انتخاب بازی های رومیزی ” هم به پایان رسید. خوشحال می شویم، اگر بازی در سبک مهمانی می شناسید را به ما معرفی کنید و تجربه خود را از انجام بازی برای ما تشریح کنید.

در بخش بعدی مقاله قصد داریم به سراغ بازی های رومیزی برویم که همکاری مشترک بین بازیکنان و رسیدن به یک هدف نهایی برنده شدن را مشخص می کند.

بخش چهارم – قدم به قدم در انتخاب بازی های رومیزی

با ما همراه باشید.

داود سامانی

از اون موقعی که یادم میاد بازی کردن رو دوست داشتم. البته بیشتر ویدیو گیم. از میکرو به بعد همه نسل ها رو تجربه کردم و بیشترین زمان تفریحم رو به بازی گذروندم تا با بردگیم آشنا شدم. حالا هم قراره تا جایی که می تونم شما رو بیارم توی دنیای خودم. دنیای بدون مرز بازی های رومیزی!!!

مطلب پیشنهادی

مقایسه بازی kenjin و بازی Battle Line

مقایسه بازی Kenjin و بازی Battle Line

در این مقایسه بازی های Kenjin و Battle Line برای شما انجام داده شده است تا بتوانید بهترین انتخاب را بین این دو بازی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *